Plánujete dovolenou u moře pro léto 2024 a váháte, kam vyrazit? Pokud patříte mezi ty, kteří hledají oblíbená a živá místa, kde se můžete kochat nádhernými plážemi a teplým sluncem, máme pro vás pár tipů na nejčastěji navštěvované destinace.

 1. Řecko – Santorini:
  Santorini, to je ostrov, který svoji krasou uchvátil už mnoho cestovatelů. Bílé domy s modrou střechou, úchvatné západy slunce a tyrkysové moře vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru.
 2. Itálie – Amalfi:
  Pobřeží Amalfi je známé svými malebnými městečky, jako je Positano nebo Amalfi. Pro milovníky dobrého jídla, slunného počasí a krásných pláží je toto ideální místo pro relaxaci.
 3. Španělsko – Barcelona:
  Barcelona není jen o umění Gaudího a slavné fotbalové soupisce Barcelony, ale také o krásných plážích. Navštivte Barcelonu a užijte si koupání v Středozemním moři.
 4. Thajsko – Phuket:
  Phuket je thajský ostrov známý svými bílými plážemi, tyrkysovým mořem a bohatou kulturou. Kromě relaxace na pláži si zde můžete vychutnat tradiční thajskou kuchyni a prozkoumat okolní ostrovy.
 5. Austrálie – Gold Coast:
  Gold Coast je australské rájové letovisko s dlouhými plážemi, vlnami pro surfaře a nepřeberné možnosti pro zábavu. Toto místo je ideální pro milovníky sluníčka a adrenalinových sportů.
 6. Francie – Côte d’Azur:
  Côte d’Azur, neboli Azurové pobřeží, láká návštěvníky svými luxusními letovisky, romantickými přístavy a překrásnými plážemi. Nice, Cannes a Monaco jsou některá z míst, která stojí za návštěvu.
 7. Chorvatsko – Dubrovník:
  Dubrovník je chorvatský klenot s historickým opevněním, malebnými uličkami a úchvatným výhledem na Jadran. Kombinace kultury, krásy a moře činí z Dubrovníku ideální destinaci pro dovolenou.
 8. Španělsko – Baleárské ostrovy
  Španělské pobřeží nabízí širokou škálu možností pro dovolenou u moře. Od slavné Costa Brava až po exotické Kanárské ostrovy, Španělsko je skvělou volbou pro ty, kteří hledají slunce, dobré jídlo a zábavu. Mallorca, Menorca a Ibiza – to všechno a mnohem více můžete objevit během své letní dovolené

 

Léto je ideálním časem pro dovolenou u moře. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro Thajsko, Řecko, Španělsko nebo Itálii, jistě si užijete slunečné dny, osvěžující moře a nezapomenutelné zážitky. Nezapomeňte si naplánovat svou dovolenou včas a užijte si dokonalý relaxační pobyt u moře v létě 2024!

Předchozí článekČesko a hokej: jejich úspěchy a medaile

Leave a Reply