Toto místo bych Vám opravdu s radostí doporučila. S přítelem jsme tam byli v září tohoto roku,při příležitosti ročního výročí.

„Vodní nádrž Olešná se rozkládá u jihozápadního okraje Frýdku-Místku. Výstavba přehrady probíhala v letech 1960 až 1964 na stejnojmenné řece Olešná. Vodní nádrž byla postavena jako zásobárna vody pro průmysl a jako ochrana proti povodním. Později vznikl na březích vodní nádrže rekreační areál s kempy a sezónními restauracemi. Vodní plocha přehrady slouží také k chovu ryb. Jihozápadním směrem od vodní nádrže se zvedají Palkovické hůrky a za příznivého počasí jsou jižně od přehrady pěkně vidět vrcholky Beskyd. V roce 2005 byl na severozápadním břehu vodní nádrže Olešná otevřen nově vybudovaný akvapark. Vodní nádrž Olešná má zemní sypanou hráz, které je dlouhá 393 metrů a vysoká 18 metrů. Vodní plocha zaujímá prostor 87 hektarů a nachází se v nadmořské výšce 315 metrů.“

Jak už jsem psala v září tohoto roku jsme toto místo na víkend navštívili s přítelem k příležitosti ročního výročí.Našli jsme to díky Slevomatu,kde jsme si vybrali víkendový pobyt pro dva s možností Privatního wellness v čtyřhvězdičkovém hotelu Terasa,kde byla možnost vířivky,páry,sauny,vyhřívaných lehátek a kupa dalších.Hotel Terasa leží hned u přehrady Olešná.Okolo celé přehrady vede pěkná cyklostezka,kterou můžete využít k vypůjčení INline bruslí,dvojkole,motokár,atd.Nachází se tam,také dětská hřiště,aquapark,minigolf,workoutové hřiště,půjčovna šlapadel,atd.Je tam také kupa občerstvení a restaurací.O kráse přírody ani nemluvím.Od přehrady je krásný výhled na Beskydy,které nejsou daleko,takže pokud by měl někdo zájem o výšlap nemusí za tím jít daleko.

Určitě je toho ještě hromadu okolo co jsme ani nezaznemali a nenavštívili,ale za mě to rozhodně stojí za to navštívit toto nádherné místo odkud se nám nechtělo jet vůbec domů.A určitě bychom se tam chtěli jednou znovu podívat.

Loading Facebook Comments ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here