Ačkoliv je předvánočních čas tak jsem si připravila pro vás článek jak vlastně všeobecně snášejí rozchod muži a naopak ženy. Předvánoční čas je plný emocí veskrze pozitivních .. ale existují pár lidí kteří mají trápení a tento čas je donutí se takzvaně posunout dopředu.

Podle výzkumů se ženy po rozchodu trápí víc než muži, ale z dlouhodobého hlediska se dokáží s rozchodem srovnat lépe a navíc se umí z chyb poučit. Muži si až po delší době po rozchodu uvědomí, že o milovanou osobu přišli. Jenže v té době jsou už ženy se situací vyrovnané a role se většinou obrátí.

Také se vám už jistě stalo, kdy jste se rozešli s partnerem a v ten moment pro vás skončil svět, nedokázali jste se s danou situací srovnat a pociťovali jste až fyzickou bolest. Ve chvíli, kdy přijde žena o mužskou náruč, dá se ten pocit přirovnat ke katastrofě. Vždyť na něm byla závislá, jak citově, tak kolikrát i finančně a ženy, které nejsou ukotveny samy v sobě, nevěří si a neumí si život bez muže představit, vidí v rozchodu konec světa.

Jenže ženy se po nějaké době dají dohromady, začnou vidět výhody v single životě a celou situaci jsou většinou schopny s odstupem času zreflektovat, jako cestu k jejich posílení a vyrovnanosti. Muž si ale v tu chvíli začne uvědomovat, že je sám. Většinou “euforický” pocit ze svobody vystřídá deprese ze samoty a tak se může v tu dobu začít své bývalé partnerce ozývat. Jenže ta už je s rozchodem srovnaná a myslí na budoucnost po boku někoho jiného. Tato situace ve většině vztahů někdy nastala.

Ženy se umí zamyslet i nad tím, co rozchod způsobilo a přijmout některé své chyby. Muži naopak z dlouhodobého hlediska nedokážou vytěžit ponaučení z nezdařilého vztahu. Většinou je uspokojí fakt, že dokázali navázat nový vztah, aniž by se ze ztroskotání toho předchozího obviňovali. Ženy jsou po rozchodu většinou emočně silnější.

Podle odborníků to může být proto, že ženy obecně dávají ze sebe do vztahu víc než muži. Krátké dobrodružství může pro ženu skončit nechtěným těhotenstvím, kdežto muž může kdykoliv scénu opustit a vzít do zaječích. A právě toto riziko pro ženy znamená, že si hledají partnera důkladněji než muži a proto je případné ztroskotání vztahu tolik zasáhne.

Ať už muže nebo ženu rozchod zasáhne v kterékoliv době, je obecně dokázané, že ve většině případů lidé potřebují tři měsíce na to, aby se z rozchodu vzpamatovali. Teprve poté se osoby cítí vyzrálejší a začnou si vytyčovat nové cíle. Rozvedení lidé se z rozpadu manželství vzpamatovávají obtížněji – trvá jim to v průměru rok a půl.

Inspiroval mě určitý článek. a na závěr bych chtěla zdělit , že jsem již pár rozchodů zažila. Pár z nich nebylou mou vůlí a pár ano. Oba druhy jsou dost bolestivé a emotivní pro oba. Ale v obou případech jsem se poučila a znovu ,,nadechla,, a šla dál co nám také zbývá.

Přeji vám abyste tyto chvilky nemuseli prožívat a naopak byli šťastni v náručí své drahé polovičky, která vám pomůže pevně stát na nohou a zjednoduší vám život místo toho aby vám ho komplikovala 🙂 

zdroj: http://www.extralife.cz

Předchozí článekAquaman
Další článekPečeme s láskou:Sušenky Cookies

Leave a Reply