Turnaj ve videohrách se proměnil v masakr…

Nedělní střelba v Jacksonville na Floridě během herního turnaje si vyžádala dohromady tři mrtvé, včetně střelce. Střelcem byl patrně 24letý muž z města Baltimore ve státě Maryland na východě USA, sám se účastnil jiného herního turnaje. Motiv jeho činu je nadále nejasný, další podezřelí nejsou.

Šerif města Jacksonville Mike Williams na tiskové konferenci v neděli večer rovněž uvedl, že dalších devět lidí bylo postřeleno a dvě osoby utrpěly zranění při útěku před střelbou. Všech 11 zraněných bylo hospitalizováno; stav postřelených je stabilizovaný.

Podle Williamse se podezřelý David Katz sám zastřelil. Federální úřad pro vyšetřování (FBI) prohledala jeho domov. Katz údajně svůj čin spáchal jednou ruční střelnou zbraní.

Předchozí informace médií hovořily o tom, že střelecký útok při videoherním turnaji si vyžádal nejméně čtyři mrtvé a sedm zraněných.

Policie už dříve informovala, že muž útočil sám a že jde o bělocha. Incident se podle médií stal v místním nákupním a zábavním centru, které bylo dějištěm soutěže ve videohře amerického fotbalu. Williams potvrdil, že Katz byl v Jacksonville, zhruba 1000 kilometrů od domova, kvůli turnaji Madden NFL 19. Podle pořadatelské společnosti EA Sports je David Katz vítězem mistrovství z minulého roku.

Předchozí článekCETIN a jeho sít zrychlí již v září
Další článekVodafone a jejich Chatbot TOBi

Leave a Reply